Mesirland Mesir Macunu 110 Adet

T1642

Yeni ürün

97,24 TL

166 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi
Mesirland Mesir Macunu 110 Adet

Anadolu’nun en eski tarihi kentlerinden olan Manisa'nın 1539 yılından itibaren her derde deva olması için ürettiği ve günümüze kadar gelen Mesir Macunu geleneğini sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Mesir Macununun Tarihçesi:- Mesirin ortaya çıkışı hakkında çeşitli inanışlar bulunmaktadır.- İnanışa göre; Yavuz Sultan Selim’in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultan, Manisa’da bulunduğu sırada hastalanır. Hastalığı çok ciddidir. Birçok hekime muayene olan Hafsa Sultan bir türlü iyileşemez. Son olarak kendisinin kurduğu Sultan külliyesi zaviye ve imaretinin idaresi görevinde bulunan Merkez Efendi’ye müracaat ederler. Merkez Efendi 41 çeşit baharat ve bitkiden meydana gelen bir karışım hazırlayarak bu karışımın macun haline getirilmesini bizzat kendisi sağlayarak Hafsa Sultan’ın hızla iyileşme periyoduna girmesini sağlamış olur. Hafsa Sultan’da hastalığına kısa sürede şifa bulunmasına vesile olan bu macunun nevruz günü ilkbaharın ilk günlerinde halka saçılmasını emreder. Her yiyenin mesir macunundan zihinsel, ruhsal ve vücudun çalışma mekanizmaları itibariyle fayda görmesi sonucunda Mesir Macununun şöhreti sonunda Osmanlı sınırlarının da dışına yayılmaya başlamıştır.- Dualarla karıştırılarak hazırlanmış bu macun, ufak kağıtlara sarılarak paket haline getirilmiş ve caminin minarelerinin şerefelerinden halka saçılmıştır.- O günden bugüne kadar Sultan Camiinden halka saçılması devam etmektedir..


Mesir Macununun Etkileri:- Mesir macunu 41 çeşit bitki ve baharattan oluşan bir şifa kaynağıdır.- Macun çok eski bir gelenektir. Eski zamanlarda macunların yapılış nedenleri ile şimdilerde yapılış nedenleri çok faklı değildir. Macunun kullanımı kolaydır, içine bitki ve baharatların konulması topluca alınmasını kolaylaştırır. Bazı bitki ve baharatların acı tadı, şekerlendirilerek macun haline getirilmiş bu şifa kaynaklarının içinde kaybolmuştur.
- Mesir’in içinde bulunan bitkisel karışımlarını incelediğimizde kış aylarının insan bedeninde meydana getirdiği tüm olumsuzları ortadan kaldırmaya yönelik etkileri olduğunu görmek mümkündür.- Kanın temizlenmesi, bağırsakların yumuşatılarak laksatif etkinin sağlanması, metabolizmanın canlanması, zihinsel ve ruhsal canlanma ile cinsel gücün artması ve daha ileride sayılacak birçok rahatsızlığın ortadan kaldırılmasına yönelik etkiler yapacağı muhakkaktır. Mesir macunu yılın her ayında alınmalı insan vücudu üzerindeki rahatsızlıklar ortadan kaldırılmalıdır.Mesir Macunun İçindeki 41 Çeşit Baharat:
- ANASON: İştah açıcı ve karminatif olarak kullanılır. Karminatif etki bağrsaklardaki fermantasyona engel olmasından ileri gelir.- HİNDİSTAN CEVİZİ ve BEŞBASE: Kaynatılmış suyu mide ağrılarına iyi gelir. Etkisi bileşimdeki uçucu yağlardan ileri gelir.- ÇİVİT: Halk arasında kabakulak ve pnömonide iyi gelir. Bebeklerin ağız mukozasındaki ağrılı yaraların tedavisinde kullanılır.- ÇÖPÇİNİ: Kökünün kaynatılmış suyu ekzemede kullanılır. Bileşimindeki tanenden dolayı astrenjan etkisi vardır.- ÇÖREK OTU: Gaz söktürücü olarak kullanılır.- DARFÜLFÜL: Bedeni ısıtıcı ve öksürük kesici olarak kullanılır.- HARDAL TOHUMU: İştah açıcı ve mideyi yatıştırıcı olarak toz halinde kullanılır. Cilt hastalıklarında iltihabı ve ağrı giderici etkisi vardır.- HAVLİCAN: Öksürük kesici ve ağız kokusu giderici olarak kullanılır. Sindirimi kolaylaştırır, gazı dağıtır, balgamı giderir.- HİYARŞENBE: Mushil olarak kullanılmaktadır. Bileşiminde antrekion türevi vardır.- KAKULE: Lezzet verici , gaz söktürücü, iştah açıcı olarak kullanılır.- KARABİBER: Öksürük kesici, uyarıcı ve baharat olarak kullanılmaktadır.- KARANFİL: Ağız kokusu giderici, diş çürüklerinde ve ağrılarında kullanılır. Bileşimindeki karanfil esansı antiseptik ve ağrı gidericidir.- KEBABE: İdrar ve solunum yolları antiseptiği olarak kullanılır.- KİMYON: Baharat, gaz söktürücü, iştah açıcı ve terletici olarak kullanılır.

 

- Karışım İçinde Bulunan Diğer Baharatlar İse;

Yenibahar, Zencefil, Galanya, Krem tartar, Kişniş, Havlıcan, Anason, Sakız, Safran, Tarçın, Udülkahr, Hardal, Misrafi, İksir, Meyan Kökü, Kalemi barit, Tiryak, Sarı helile, Kara helile, Raziyane, Zerdecub'dur.


Ürün Ölçüleri:- 30cm x 20cm

Paket İçeriği:- 1 Paket Mesirland Mesir Macunu 110 Adet 

 

Bir Yorum Yaz

Mesirland Mesir Macunu 110 Adet

Bir Yorum Yaz

 
Kargo Detayları

KARGO VE TAŞIMA İŞLEMLERİ

Tüm Sipariş işlemlerinizde Kargo ücreti HOUSEMAX Firmasına Aittir.

Ürüne Ait Gönderim İstatistikleri;

Tahmini gönderim süresi 3-5 iş günüdür. Tahmini gönderim süresi, ürünün tedarik edilme süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

*Cumartesi, pazar ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmaz.

Gönderim Süreci;

Ürünlerin gönderim süreci, siparişinizi oluşturduktan hemen sonra, ilgili bankanın onayı ve güvenlik birimimizin kontrolünün ardından başlar.

Birden fazla ürün sipariş vermeniz halinde, depoda hazır olan ürünleriniz için kısmi teslimat talep edebilirsiniz. Kısmi teslimatlar ücretsizdir. Diğer ürünleriniz, tedarik süreçleri tamamlandığında kargoya teslim edilmektedir.

Kargoya Teslim Edildikten Sonra;

Kargoya teslim edilen ürünler Marmara Bölgesi ve çevresinde ertesi gün, merkez dışı bölgelere ise 2 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin kargoya tesliminin ardından, size ileteceğimiz kargo takip numarası ile gönderinizin durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca haftasonları kargo firmaları çalışmadığı için kargolama yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

KKTC ve İstanbul'un Adalar ilçesine teslimat yapılamamaktadır.

 
Müşteri Yorumları

 
İade Koşulları

İADE ŞARTNAME & İADE KOŞULLARI

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Housemax.com.tr’ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

 •          Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
 •          Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,
 •          Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
 •          Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,
 •          Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • Basılı ürünler (Kitap, vb)

4.Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

5.Satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart  takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantlarının çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde  iade kabul edilememektedir.

6.Fotoğraf makinelerinde çekim yapılması halinde iade kabul edilememektedir.

 1. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

8.Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

 •          Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.
 •         Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)
 •           Her türlü yazılım ve programlar
 •          DVD, VCD, CD ve kasetler
 •         Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

Menu