101 BOR POWER Motor Yağ Katkısı+ORJİNAL%100 ETKİ

00302

Yeni ürün

ORJİNAL ETKİSİ KANITLANMIŞ 101 BOR MOTOR KATKISI

Daha Fazla Detaylar

105,03 TL

1 Nesne

- +

 
Daha Fazla Bilgi

101 BOR

MOTOR AŞINMALARININ GENEL SEBEBİ

Aşınma: Malzemelerin ömrü açısından oldukça önemli bir parametredir.Aşınma sürtünme halinde bulunan yüzeylerde malzemenin mekanik etkenler etkisiyle ve istenilmediği halde kopup ayrılmasıdır.Bu şekilde yüzeyler ilk şekillerini kaybeder ,parçalar arasındaki boşluklar büyür ve amaçlanan fonksiyon normal olarak oluşturulamaz. Dünya çapında yapılmış olan istatistiklere göre makine parçalarının yaklaşık olarak %70 ‘ nin kullanılmaz hale gelmesinin sebebi aşınmadır.Ayrıca sürtünme sonucunda meydana gelen enerji kayıpları ekonomik olarak büyük harcamalara yol açmaktadır.
İçten yanmalı motorlarda aşınmanın meydana geldiği en önemli parçalardan bir tanesi desilindir gömlekleridir. Silindir gömleklerinin aşınması sonucu komprosyon kaçağı artmakta,motor yağ yakmakta,fazla miktarda yakıt tüketimi oluşmakta ve motor verimi düşmektedir.
Soğuk motorun çalışması sırasında yağ miktarı kartere süzülmektedir.Silindirlerde meydana gelen aşınmanın % 75’i ilk çalışma sırasında (motor soğukken )meydana gelmektedir.Bunun başlıca sebebi ilk çalışma esnasında yağın silindir yüzeyine geç ulaşmasıdır.
Silindir cidalarındaki en alt noktası yağ noksanlığı diğer bir aşınma sebebidir. Silindirlerde yağlama yapılmasına rağmen segmanlar çalışma sırasında bu yağı sürekli bir şekilde silindir cidalarından kazımaktadırlar.Dolayısıyla kuru metal-metal temasa neden olarak aşınmayı başlatmaktadır. Sonuç olarak sürtünmeden meydana gelen sıcaklık , metal kaynamalarına ve yüzey bozulmalarına neden olarak yüzeyde çeşitli çatlaklar meydana getirir.

101 BOR FAYDALARI
 Maksimum yakıt tasarrufu sağlar.
 Motor gücünde artış sağlar.
 Hareketi önler.
 Yağ tüketimini düşürür.
 Motor ömrünü uzatır.
 Vibrasyonunu düşürür ve ortamdaki gürültüyü (db) azaltır.
 Motor ısısını düzenler.
 Motor ve yatakların temiz kalmasını sağlar.
 Karbon ve krozyon oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
 Yüksek ısı iletkenliği sayesinde tortu oluşumunu önler.
 CO2 egzoz emisyonunda düşme sağlar.
 Mükemmel koruma niteliği sayesinde soğuk ve sıcak havalarda ilk çalışma aşınmalarını önler.
 Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı mükemmel direnç gösterir.Böylelikle yağın yapısında bozulma olmasını engeller.
 Aşınmaları, sürtünmeleri önler.
 Turbo milinin ısınmasını azaltır.Turbonun ömrünü uzatır.
 En zor şartlarda bile koruma ve yağlama özelliği devam eder.

101 BOR NANO TEKNOLOJİ
Sistemde kullanılan yağa 101 Bor ilave edildikten sonra nano boyutundaki (0,70nm) bor kristallerinin bir kısmı metal yüzeylerine yapışarak yüzeyin sertleşmesini sağlar ve kalitesini arttırır.Geriye kalan çalışma anında yağ molekülleri arasında homojen şekilde dağılarak yağın temas ettiği yüzeylerdeki çizikleri pürüzsüz olacak şekilde hareketli borkristalleri ile doldurur.Böylelikle metalin birbirine temasının önüne geçerek sürtünmeyi ve aşınmayı önler.

BOR
Bor madeni ilk bakışta beyaz bir kayayı andırır.Çok sert ve ısıya dayanıklı doğada serbest bir element olarak değil tuz şeklinde bulunur.Ülkemizde bulunan borun kalitesi diğerlerine oranla daha yüksektir.Toprağın 40 metre altında yer alır.Bor periyodik sistemin üçüncü grubunun başında yer alan bir elementtir.Bu grubun diğer üyeleri metal olmasına karşı bor ametal sayılmaktadır.Çeşitli metal ve ametal elementlerle yaptığı bileşiklerin gösterdiği farklı özellikler endüstrinin birçok bor bileşiğinin kullanılmasında olanak sağlanmaktadır.Türkiye bor cevherini stratejik maden olarak ilan etmiştir.Türkiye dünya bor rezervinin %82 ‘sine sahiptir.

NANO TEKNOLOJİ
Nano teknoloji, atomik ve moleküler seviyede kontrol etme bilimidir. Genel olarak 100nm ve daha küçük boyuttaki malzeme aygıt geliştirmekle ilgilidir.1nm ,metrenin milyarda biridir.
NEDEN 101 BOR NANO TEKNOLOJİ?
 Yapılan güvenilir testlerle ve AR-GE çalışmaları sonucunda %100 Türk üretimi olan 101 Bor dünya çapında türünün en iyi sonucuna ulaşmıştır.
 Bor madenini nano teknolojiyle işleyip 0,70 nm boyutuna indirdikten sonra sentetik bazlı özel yağlayıcılar sayesinde tüm mineral ve sentetik yağ molekülleri arasına homojen şekilde dağılarak daha önce yapılamamış en az aşınmayı ve mükemmel korumayı sağlamıştır.
 Aracınızda güvenle kullanabileceğiniz 101 Bor %100 Türk sermayesiyle ve teknolojisiyle üretilmiştir.
 101 Bor Nano Teknoloji ekonomik olarak size , koruma ve performans olarak aracınıza fayda sağlar.

Bir Yorum Yaz

101 BOR POWER Motor Yağ Katkısı+ORJİNAL%100 ETKİ

ORJİNAL ETKİSİ KANITLANMIŞ 101 BOR MOTOR KATKISI

Bir Yorum Yaz

 
Kargo Detayları

KARGO VE TAŞIMA İŞLEMLERİ

Tüm Sipariş işlemlerinizde Kargo ücreti HOUSEMAX Firmasına Aittir.

Ürüne Ait Gönderim İstatistikleri;

Tahmini gönderim süresi 3-5 iş günüdür. Tahmini gönderim süresi, ürünün tedarik edilme süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

*Cumartesi, pazar ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmaz.

Gönderim Süreci;

Ürünlerin gönderim süreci, siparişinizi oluşturduktan hemen sonra, ilgili bankanın onayı ve güvenlik birimimizin kontrolünün ardından başlar.

Birden fazla ürün sipariş vermeniz halinde, depoda hazır olan ürünleriniz için kısmi teslimat talep edebilirsiniz. Kısmi teslimatlar ücretsizdir. Diğer ürünleriniz, tedarik süreçleri tamamlandığında kargoya teslim edilmektedir.

Kargoya Teslim Edildikten Sonra;

Kargoya teslim edilen ürünler Marmara Bölgesi ve çevresinde ertesi gün, merkez dışı bölgelere ise 2 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Siparişinizin kargoya tesliminin ardından, size ileteceğimiz kargo takip numarası ile gönderinizin durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca haftasonları kargo firmaları çalışmadığı için kargolama yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

KKTC ve İstanbul'un Adalar ilçesine teslimat yapılamamaktadır.

 
Müşteri Yorumları

 
İade Koşulları

İADE ŞARTNAME & İADE KOŞULLARI

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Housemax.com.tr’ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

 •          Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
 •          Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,
 •          Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
 •          Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,
 •          Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • Basılı ürünler (Kitap, vb)

4.Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

5.Satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart  takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantlarının çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde  iade kabul edilememektedir.

6.Fotoğraf makinelerinde çekim yapılması halinde iade kabul edilememektedir.

 1. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

8.Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

 •          Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.
 •         Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)
 •           Her türlü yazılım ve programlar
 •          DVD, VCD, CD ve kasetler
 •         Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Menu